Reflektorfényben

RÁVILÁGÍTUNK A LÉNYEGRE

Gazdaság

Az ősz közepén is jól teljesített a turizmus

Az egyre erősödő forgalommal a bevételek is nőttek: a szállásdíj bevételek kimagaslóan, 18 százalékkal haladták meg az egy évvel korábbit, ez több mint 17,5 milliárd forintot jelent. Az októberi bővülést az őszi tanítási szünet és az azt megelőző hosszú hétvége is segítette, de az ágazat tartósan jó teljesítményéhez járulnak hozzá egyebek mellett a hazánkban megvalósuló turisztikai fejlesztések, a szolgáltatások minőségének javulása és a SZÉP Kártya is.

Az év tízedik hónapjában 12,4 százalékkal több hazai vendég 12 százalékkal több éjszakát töltött a kereskedelmi szálláshelyeken, ennek köszönhetően a belföldi szállásdíj bevételek közel negyedével, 23,6 százalékkal nőttek tavaly októberhez képest. A külföldi vendégek száma 2,7 százalékkal, az általuk eltöltött éjszakák száma pedig 1,7 százalékkal nőtt, ennek eredményeként a külföldiektől származó szállásdíj bevételek is kimagasló, több mint 15 százalékos növekedést mutatnak. Mindez azt jelenti, hogy idén októberben összesen 815 ezer vendég közel 2 millió éjszakát töltött el a kereskedelmi szálláshelyeinken – előbbi 7,5, utóbbi pedig 6,4 százalékos növekedést jelent az egy évvel korábbihoz képest.

Az első tíz havi vendégforgalmi adatok azt mutatják, hogy a turizmus idei évre jellemző, egyes mutatók tekintetében kétszámjegyű növekedési üteme várhatóan tovább folytatódik – a belföldi szállásbevételek például 15 százalék felett bővültek, és a külföldieké is közelíti a 10 százalékot. A turizmus növekedésének kiegyensúlyozottságát mutatja, hogy a január és október közötti időszakban minden régió forgalma emelkedni tudott. A legnagyobb mértékű erősödést a Dél-Alföldön, Észak-Magyarországon és az Észak-Alföldön mérték.

A belföldi turizmus teljesítményével összhangban a SZÉP Kártya felhasználás is tovább élénkült: idén a kereskedelmi szálláshelyeken már 14,2 milliárd forint értékben fizettek SZÉP Kártyával, ez több mint 10 százalékos növekedés tavalyhoz képest. Ezen belül az októberi felhasználás 1,2 milliárd forint volt, 3,5 százalékkal több, mint egy évvel korábban.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail-címet nem tesszük közzé.