Reflektorfényben

RÁVILÁGÍTUNK A LÉNYEGRE

Gazdaság

Lottónégyes: pech vagy mázli?

A válaszadók többségének első dolga lenne, hogy leköti nyereményét – derült ki az OTP felkérésére a Szeretlek Magyarország olvasói körében végzett májusi felmérésből. A kérdőívet kitöltők a négyesből emellett elsősorban tartozásukat fizetnék ki, a fennmaradó összegből pedig elmennének ünnepelni, valamint nagyobb értékű tárgyakat vásárolnának maguk és szeretteik számára. A felmérésből az is kiderül, hogy a többség optimistán állna a nyereményhez: az elszalasztott öttalálatos feletti sajnálkozás helyett inkább örülnének egy négyesnek.

A kérdőívet kitöltők (1011 fő) 83 százaléka fontolná meg, hogy részben, vagy egészben megtakarítási célokra fordítsa nyereményét. Aki befektetné a nyereményt, elsősorban anyagi tartalék képzésére használná a lottónégyesből várható egy-kétmillió forintot. A kitöltők 52%-a váratlan helyzetre képezne belőle anyagi tartalékot, harmaduk időskorára takarékoskodna belőle, negyedük pedig gyermeke számára tenne félre. Népszerű az ingatlannal kapcsolatos cél is: majd minden második kitöltő gyűjtene lakásra, 27% pedig tanulásra.

Nem csak megtakarításra jutna a négyesből, derül ki a számokból. A válaszadók egyharmada a nyereményét legalább részben elköltené. A top öt költési cél a nyaralás (39%), az ingatlanvásárlás (37%), az autó, vagy más jármű vásárlása (36%), a ruházkodás (35%), valamint a lakás, ház felújítása (33%).

„A felmérés eredményei visszaigazolják a hivatalos, tavalyi Öngondoskodási Index kutatásunkban kapott adatokat – mondta el Nyitrai Győző, az OTP Bank Megtakarítási Szolgáltatások Főosztályának igazgatója. Fontos kiemelni, hogy a felmérés kitöltőinek csak 27%-a költené el nyereményét teljes egészében, tehát a többség legalább részben megtakarítana ebből az összegből. Ők igen helyesen úgy látják, hogy a lottónyeremény kiváló induló alapot képezhet további megtakarításaikhoz, melyet később havonta, rendszeresen gyarapíthatnak, így felkészülve a váratlan helyzetekre, valamint céljaik megvalósítására” – tette hozzá.

Persze nem mindenki kürtölné világgá a nyereményét: míg a válaszadók 57%-a elmondaná a közeli rokonoknak, barátoknak a jó hírt, a kitöltők egyharmada senkinek sem kötné az orrára a lottónégyesét.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail-címet nem tesszük közzé.