Reflektorfényben

RÁVILÁGÍTUNK A LÉNYEGRE

Gazdaság

Egyre tudatosabban készülnek a vakációra a magyarok

A szomszédos Horvátország sikere töretlen, de Görögország is egyre népszerűbb, itthon pedig a Balaton az örök kedvenc. A nyári kikapcsolódás költségeire az emberek ötöde már tudatosan tesz félre– derült ki az OTP Bank kutatásából.

Nincs nagy változás az elmúlt évekhez képest a legnépszerűbb úti célok tekintetében, a nyaralni induló magyarok elsősorban a vízpartokat célozzák meg. Belföldön a Balaton, a Velencei-tó, valamint a Tisza-tó partján pihennek. Az egyre szélesebb körben elterjedő cafeteriának és SZÉP kártyának köszönhetően évről évre nő az itthon üdülők száma.

A pihenésre vágyó emberek egy része előrelátó módon már február, március hónapban az utazási kiállításokon, vásárokon kedvezményesen foglalja le a nyaralását. Áprilisban, májusban viszonylag kevesen válogatnak az utazási ajánlatok között, míg a következő foglalási hullám az iskolai tanév véghez kapcsolódik. Külföldi nyaralások esetében a magyarok általában 1-2 hetet töltenek távol az otthonuktól.

A kedvelt külföldi desztinációk között továbbra is Horvátország, Görögország és Törökország áll az élen, de fontos megemlíteni a „nagy visszatérő” úti célt, Egyiptomot is. Mellettük töretlen az Európai városok népszerűsége, valamint egyre többen fizetnek be Földközi- vagy az Északi-tengeri hajóutakra.

Rendszeres megtakarításból nyaralás
„Az OTP Bank Öngondoskodási Index kutatásból az is látható, hogy míg 2012-ben még az emberek csak 11%-a tett félre tudatosan a nyaralásra, ma ezt már a lakosság közel ötöde (19%) teszi meg” – mondta el Nyitrai Győző, az OTP Bank Megtakarítási Szolgáltatások Főosztályának igazgatója. „Ez még nem jelent szignifikáns növekedést, de mindenképpen bizakodásra ad okot, hogy egyre többen készülnek tudatosan, megtakarítással a nyaralásra.” Egy kétkeresős, négyfős családban, a koratavasztól havonta folyamatosan félretett 40 ezer forint megtakarításával (ami fejenként 20 ezer forintot jelent), megfinanszírozható az egyhetes balatoni, vagy akár nyárvégi horvátországi, olaszországi nyaralás is. Nyitrai Győző hozzátette: „érdemes minden hónap elején rendszeresen elkülöníteni egy meghatározott, akár kisebb összeget is, mert ez teszi lehetővé a hosszú távú célok megvalósítását, legyen szó akár nyaralásról, vagy egy világ körüli utazásról.”

 

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail-címet nem tesszük közzé.