Reflektorfényben

RÁVILÁGÍTUNK A LÉNYEGRE

Gazdaság

Ügyviteli audit

Az egyik ügyfelem mesélte, hogy az adta meg a végső lökést a P@rtner.ERP bevezetéséhez, amikor az egyik vevőjéhez bement tárgyalni és a vevő jobban tudta, hogy miből mennyit szállítanak nekik és azt milyen árakon, mint ő maga. Sőt ezt a tabletjén is tudta demonstrálni, nyilván kiemelve a számára előnyös paramétereket (pl. be nem szállított tételeket és nagyobb volumenű rendeléseket) és így sokkal kedvezőbb alkuhelyzetbe tudott kerülni.

Saját tapasztalat, hogy az egyik – egyébként komoly – beszállítónk egy soktételes megrendelést teljesített felénk és az egyik tétellel kapcsolatban reklamációt tettünk. Persze a tétel megérkezett, de addig nem fizettük ki, amíg az apró minőségi reklamációt el nem intézték. A számla többi tételét természetesen rendeztük. Sok héttel az eset után mi figyelmeztettük a beszállítónkat a kettős tévedésről, ugyanis sem a reklamációt nem kezelték, sem a tartozásunk miatt nem reklamáltak. Ez a folyamataikban és a pénzügyi rendszerükben is komoly hibát jelez.

Érdekes lenne látni arról is egy kimutatást, hogy a vállalkozások hány százaléka tudja kimutatni pontosan az önköltségét az egyes cikkein. Itt persze nem csak egyszerű “eladási ár – beszerzési ár” jellegű képletre gondolok, hanem a bérjellegű ráfordításokkal, rezsiköltségekkel, szállítási, devizaátváltási, stb. költségekkel terhelt önköltségi árra. A feladat persze nem egyszerű, de enélkül kicsit vakrepülésnek érzem a cégesdit.

És akkor ez itt a reklám helye: A Dyntell Magyarország Kft. tapasztalt munkatársaival teljes-körű vagy egy-egy részterületre fókuszált ügyviteli auditot tud elvégezni a cégeden. Ez az 1-2 nap időtartamú, nagyon intenzív felmérés napi 100ezer Ft-ba kerülhet Neked (plusz ÁFA).

Ha van már egy ügyviteli rendszered és rettegsz attól, hogy kiderülnek a gyenge pontjai és horror pénzeken kell majd továbbfejleszteni, akkor megnyugtatlak, mert gyakran nem szükséges ügyviteli rendszer váltás a problémák megoldásához, csak a meglévő kis finomítása, vagy a kollégáid képzése.

Biztosan ismered a “zsák mák” hasonlatot. A zsák függ a gerendán és apró lyukakon folyik ki belőle a mák. Persze Te töltöd a száján bele a mákot, de egy része kárba vész. Vajon a Te cégeden hány apró lyuk van? És mi van, ha az egyik apró lyuk egyszer csak továbbhasad?

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail-címet nem tesszük közzé.